Як кожен з нас може підтримати економіку України в умовах війни
За різними оцінками війна обходиться Росії приблизно у 20 млрд доларів у день. Але наші збитки не менші.
Віцепрезидент з технологій Intellias Роман Павлюк опублікував пост про те, як кожен з нас може підтримати економіку України.
Посмотреть эту публикацию в Instagram
«Перестаньте волонтерити лише заради того, аби волонтерити. Так ви жертвуєте робочим часом. Якщо у вас зараз є робоче місце, і там є робота, то і є ваш основний рубіж оборони Батьківщини!
Поважайте, ба навіть боготворіть, підприємців та бізнес, який пробує стабільно працювати в цих умовах — вони зараз хребет економіки!
Подолайте у собі почуття провини людини, яка вижила (це оте «чому я в теплі, якщо інші на передовій»: не можуть всі люди, особливо чоловіки, піти на фронт. Якщо так станеться, то вже за 48 годин армія почне здаватися ворогу через голод! Кожен має своє місце у цій війні і кожен має вести оборону на своєму рубежі.
Продовжуйте обертати гроші: оплатіть рахунки, заплатіть податки, замовте випічку у вашої знайомої, як ви це робили до війни, зробіть манікюр, стрижку у барбершопі, купуйте продукти у тому ж магазинчику, що і раніше, заплатіть за квартиру, оплатіть заняття з терапевтом, з тренером йоги і так далі. Старайтеся тримати оборот коштів максимально можливим. Це буде ваш внесок у боротьбу, і це нормально!
Підприємці, при найменшій можливості тримайте бізнес відкритим. Особливо на заході України, де загрози війни мінімальні. Це дуже критично зараз!
Тим, хто виїхав за кордон: шукайте роботу і негайно беріться за неї! Ваш пожертви на армію та перекази в Україну, навіть мінімальні, будуть дуже цінними для нас.
Окремо до IT-шників: зараз ви чи не єдиний працюючий канал валюти в Україну. Та й вцілілий сектор економіки у цілому. Тому вже сам факт, що ви працюєте — це важливий внесок у перемогу! Маєте можливість евакуюватися за кордон — окей, зробіть це. Але не припиняйте роботу на наші українські компанії і не припиняйте сплачувати податки в Україні».
Текст: Дар’я Грищенко
Фото: Unsplash