Главная страница » Новости » Справедливим роялті бути: Президент України підписав Закон №5572

Справедливим роялті бути: Президент України підписав Закон №5572

Справедливим роялті бути: Президент України підписав Закон №5572 - 1 - изображение

Важлива подія для музичної індустрії відбулася 10 лютого 2022 року – президент України Володимир Зеленський підписав Закон №5572 Про внесення змін до Закону України «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав» щодо забезпечення збору доходу від прав організаціями колективного управління, який було прийнято Верховною Радою України ще 25 грудня 2021 року.

Набуття чинності даного закону та належне його виконання: 

  1. Скасовує результати попередніх конкурсів з акредитації організацій колективного управління у сферах публічного виконання та публічного сповіщення, що були проведені з численними порушеннями;
  2. Розблоковує роботу всіх зареєстрованих ОКУ, які можуть збирати роялті в межах свого каталогу до моменту визначення нової акредитованої ОКУ;
  3. Припиняє повноваження діючої акредитаційної комісії та дає можливість сформувати та затвердити новий склад;
  4. Перезапускає конкурси на визначення акредитованих організацій колективного управління у сферах публічного виконання та публічного сповіщення.

З цього дня розпочинається процес перезапуску сфери зі збору та розподілу роялті за використання музики у вищезазначених сферах. Він стосується представників телерадіомовлення, кіноіндустрії, HoReCa, рітейлу, організацій концертів та розважальних заходів та інших. Представникам даних сфер для легального використання музичного контенту необхідно отримати ліцензію від ОКУ, каталог яких включає найбільшу кількість українських та закордонних творів. Для авторів та правовласників – це можливість передати в управління ОКУ свої права  та отримувати справедливу винагороду за використання музичного контенту. 

Прибічники закону №5572  ГО «УААСП»  висловили вдячність ініціаторам проєкту та Президенту України Володимиру Зеленському за підтримку важливих реформ:

«Нарешті сфера роялті буде перезавантажена і Міністерство економіки України, дотримуючись законів та процедури, під пильним контролем громадськості, оголосить новий конкурс та розпочне рух до побудови прозорої, зрозумілої, справедливої системи збору і розподілу авторських грошей. Щоб автори та артисти згодом отримали змогу, нарешті, відчути в кишенях справедливо зароблені гроші. Дякуємо ініціаторам проекту Микиті Потураєву та Олександру Санченку. Дякуємо Народним Депутатам та Президенту України. Попереду ще багато спільної роботи. Дякуємо усім причетним українським авторам і запрошуємо приєднуватися до найбільшої авторської спільноти! Разом ми зможемо більше!».


Фото: прес-служба

НАЧНИТЕ НАБОР И НАЖМИТЕ ВВОД ДЛЯ ПОИСКА

Top