У Медвині відкриють Дім «Життєлюб» для людей старшого віку

У Медвині відкриють Дім «Життєлюб» для людей старшого віку - 1 - изображение

В Україні живуть 9 млн людей пенсійного віку. При цьому в країні є тільки 62 профільних будинки-інтернати, й умови в них далекі від ідеальних. Фонд «Життєлюб» вирішив створити Центр для людей старшого віку, де буде хотітися жити, і куди не соромно і не страшно відвезти своїх родичів.

Яскрава сучасна будівля з доглянутою територією, продуманою інфраструктурою, зручними кімнатами і повним набором можливостей для медичного догляду. Таким після реконструкції старої будівлі лікарні в селі Медвин Київської області стане Центр для людей старшого віку Дім «Життєлюб».

У Медвині відкриють Дім «Життєлюб» для людей старшого віку - 2 - изображение

Зараз в цій будівлі знаходиться Центр соціального захисту Медвинської територіальної громади. Або, як кажуть в народі, «будинок престарілих». Фонд «Життєлюб» шукає партнерів, щоб провести в будівлі комплексний ремонт, оснастити необхідним обладнанням, створити інфраструктуру для Ба та Ді, які потребують спеціального догляду, і перетворити цю установу на місце, де людям старшого віку буде комфортно і радісно.

Про проблему будинків пристарілих та наш новий комплекс ми зняли міні-фільм:

«У Домі «Життєлюб» буде все для повноцінного, яскравого та комфортного життя людей старшого віку, – каже співзасновниця фонду «Життєлюб» Тіна Михайловська. – Прямо зараз ми створюємо унікальний для України проєкт, який покаже: в поважному віці можна жити в задоволення, а не «доживати».

Кімнати для Ба та Ді в Домі «Життєлюб» будуть тематичними – наприклад, кімнати подорожей, мистецтв, природи. Раз на рік мешканці Дому зможуть переїжджати в іншу кімнату – щоб життя було цікавішим та різноманітнішим.

У будівлі буде кафе, де можна зустрітися, випити чаю і поспілкуватися, загальна зона відпочинку з м’якими диванами, настільними іграми та телевізором, творча майстерня. У неї, до речі, зможуть приходити всі охочі. Жителі Медвина різного віку зможуть спілкуватися з Ба та Ді та разом займатися творчістю.

У дворі Дому «Життєлюб» планується зелена зона для сімейних пікніків, літній кінотеатр, артпарк та фотозони. Трекінгова стежка здоров’я з’єднає будівлю з природними пам’ятками Медвина. Життєлюби та їхні відвідувачі зможуть взяти палиці для скандинавської ходьби та пройтися до гори Тотоха, подивитися на 600-річний дуб, пам’ятник меду і вину та інші артоб’єкти, які створять спеціально для Дому «Життєлюб».

У Медвині відкриють Дім «Життєлюб» для людей старшого віку - 3 - изображениеУ Медвині відкриють Дім «Життєлюб» для людей старшого віку - 4 - изображение У Медвині відкриють Дім «Життєлюб» для людей старшого віку - 5 - изображение

У Центрі для людей старшого віку будуть працювати кваліфіковані співробітники, які пройдуть спеціальне навчання, засноване на останніх дослідженнях в сфері догляду за дорослими людьми.

Дім «Життєлюб» – некомерційний проєкт, і всі кошти, які будуть акумулюватися завдяки його роботі, підуть на створення патронажної служби для людей старшого віку з Медвинської ОТГ – тих, хто потребує спеціального догляду.

Перший Дім «Життєлюб» в Медвині стане показовим прикладом для інших регіонів. Поступово він буде змінювати ставлення суспільства до установ для людей старшого віку. Замість соромного «здати батьків до будинку престарілих» зазвучить життєстверджуюче: «подарувати батькам яскраве та наповнене подіями життя з турботою фахівців».

Коли перший Дім «Життєлюб» почне працювати і стане успішною моделлю, фонд «Життєлюб» планує створити соціальну франшизу. Тоді будь-яка ОТГ зможе відкрити такий Центр для людей старшого віку і подарувати яскраве життя Ба та Ді в своєму регіоні.

А поки для створення першого Дому «Життєлюб» потрібна допомога! Якщо ви хочете стати партнером проєкту та взяти участь на будь-якому його етапі – реконструкції будівлі, її дизайні, створенні тематичних кімнат, оснащенні Центру і так далі – пишіть на пошту.

До збору також можна долучитись і на платформі Superonuki.


Фото: Фонд «Життєлюб»


Почніть вводити текст і натисніть Enter для пошуку

Top