В Україні з’явилась найбільша скульптура з переробленого пластику

В Україні з'явилась найбільша скульптура з переробленого пластику - 1 - изображение

На столичному  ВДНГ з’явився Київський Кит – унікальна прогресивна медіа-скульптура, подібних в Україні ще не було. Проєкт покликаний привернути увагу українців до проблем довкілля, надихнути на сортування і переробку відходів та свідоме споживання ресурсів землі.

Загальна довжина скульптури – 12 метрів, вона має металевий каркас та облаштована панелями, що зроблені з переробленого пластику. Інтерактивне освітлення скульптури, підключене до Екосистеми міста з моніторингу стану забруднення повітря та води, враховує кількість опадів, пори року, та змінює від цього забарвлення.

В Україні з'явилась найбільша скульптура з переробленого пластику - 2 - изображение

Пластик на скульптуру Київський Кит збирали впродовж 6 місяців. Активісти брали участь в очищенні скверів, парків, річок Либідь та Дніпро. Також до проєкту долучились учні 25 київських шкіл.

Медіа-скульптура Київський Кит — результат унікального культурно-екологічного проєкту, який посів перше місце в рейтинговому реєстрі УКФ програми Культура+. Він реалізувався за підтримки Українського культурного фонду, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Міністерства культури та інформаційної політики України.

Автор медіаоб’єктуВалерій Коршунов, український митець, засновник соціальних та культурних проєктів, серед яких Звуки Чорнобиля, Артефакт, «Чорнобильське Сяйво»:

«Я вірю, що можливо створити сучасні об’єкти мистецтва в усіх куточках України. Замість отруйних сміттєзвалищ, вони стануть їхніми прикрасами і туристичними магнітами. Це значно посилить усвідомлення ролі культури і мистецтва в житті українського суспільства, та надасть нам приклад того, як соціальна ініціатива і поява нового артоб’єкта може вплинути на розуміння екологічних ініціатив, на наших дітей, навіть на економіку району. Це може інтегрувати екологічну культуру в щоденні громадські практики».

В Україні з'явилась найбільша скульптура з переробленого пластику - 3 - изображение В Україні з'явилась найбільша скульптура з переробленого пластику - 4 - изображение

Під час презентації скульптури на ВДНГ був зафіксований Національний рекорд України: Київський Кит – найбільша скульптура з переробленого пластику. Скульптура встановлена біля 11 павільйону – це символічне та яскраве повернення Київського Кита, адже саме тут, біля павільйону «Дари моря» з радянських часів до 90-х років знаходився інший кит — муляж Синього, основою якого був справжній 12-метровий скелет найбільшого ссавця планети.

«Зручний і такий звичний у використанні одноразовий пластик став майже незамінним у нашому побуті.  Але людство дійшло до межі та опинилося перед цивілізаційним вибором “він або ми” – 1 до 1. Якщо ми приймаємо рішення боротися з сучасними викликами для довкілля, то мусимо свідомо та чітко розуміти, що в нас є два шляхи – це регуляція  та формування екологічної свідомості українців. Дякую авторам проєкту, що у такий незвичний спосіб привертають увагу громадян до проблем засмічення пластиком і спонукають берегти довкілля», – коментує цю подію Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський.

В Україні з'явилась найбільша скульптура з переробленого пластику - 5 - изображение В Україні з'явилась найбільша скульптура з переробленого пластику - 6 - изображение

Серед спікерів були присутні: Валерій Коршунов — автор скульптури «Київський Кит», Євген Мушкін — генеральний директор НК Експоцентр України ВДНГ, Руслан Стрілець та Михайло Хорєв – заступники Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України, Олена Колтик — директорка Департаменту питань поводження з відходами та екологічної безпеки Міністерства захисту довкілля, Коньок Яна – представниця Книги рекордів України, Илгам Гасанов – менеджер проєкту, Ренчковська Ксенія – екологічна експертка, менеджерка проєкту по роботі з навчальними закладами та учні 25 київських шкіл, які долучились до збору пластику.

В Україні з'явилась найбільша скульптура з переробленого пластику - 7 - изображение

Перетворення, сортування і переробка пластику на сучасні об’єкти паблік арту може стати новим трендом України, які слугуватимуть новими зонами відпочинку та індикаторами стану навколишнього середовища, прикрашаючи українські міста.

Слідкуйте за новинами проєкту у соцмережах:

https://www.facebook.com/KyivWhale

https://instagram.com/KyivWhale

https://t.me/KyivWhale


Фото: прес-служба Українського культурного фонду


Почніть вводити текст і натисніть Enter для пошуку

Top