Біль у спині під час та після сну: як правильно лікуватися?

Біль у спині під час та після сну: як правильно лікуватися? - 1 - изображение

Кожний третій мешканець планети відчуває біль у спині під час сну. Здавалося б, коли людина спить, вона має відпочивати та відновлювати сили, а не мучитися від неприємних відчуттів. Проте, як свідчить статистика, далеко не кожний звертається до лікаря. Більшість самостійно приймають знеболювальні засоби і навіть не здогадуються, що причиною їх страждань може бути неправильне ліжко та позиція.

Про всі ймовірні причини болю в спині можна дізнатися на сторінці Інституту вертебрології та реабілітації – https://ivr.ua/ua/boli-v-spine.

Якість спального місця — запорука здоров’я спини

Якщо людина встає вранці та відразу відчуває, що болить спина, насамперед, варто перевірити жорсткість матрацу та висоту подушки.

  • Жорсткість — м’який матрац не підтримує спину в правильному анатомічному положенні, що призводить до перенапруження м’язів. Проте і надмірно жорстке ліжко також спричинює виникнення неприємних відчуттів. Матрац повинен мати товщину не менше 16 см та 7-зональний пружинний блок.
  • Подушка має зручно підтримувати голову у рівному положенні.

Обираємо правильну позу для сну

Болі в спині нерідко спричинені неправильною позицією під час сну.

Позиція на животі 

Якщо людина спить на животі, в неї утворюється значний лордоз у поперековому відділі. Це призводить до пошкодження поперекового та шийного відділів. Також порушується кровообіг в шиї, що у людей старше 40 років може спричинити інсульт.

Позиція на спині

Теж не дуже вдала, особливо якщо велика подушка та неправильний матрац. У такому положенні на м’язи спини припадає надмірна вага, тому вони не відпочивають та можуть боліти зранку.

Позиція на боку

Найліпший вибір для сну. Але потрібно зігнути ноги, щоб правильно перерозподілити вагу тіла. Так забезпечується природний вигин хребта та відпочивають м’язи.

Що робити, якщо спина продовжує боліти

Буває так, що зранку людина не може зігнутися або скаржиться на різкий, ниючий біль у попереку, хоча спить правильно. Такі неприємні відчуття можуть бути симптомами остеохондрозу, грижі або протрузії. Варто звернутися до лікаря та пройти обстеження. Особливо якщо біль сильний та віддає у кінцівки.

Здебільшого лікування болю в спині здійснюється ефективними безопераційними методами. У філіях клініки ІВР, які знаходяться в декількох містах України (Київ, Львів, Івано-Франківськ), використовують комплексний індивідуальний підхід. Пацієнти відчувають полегшення вже після перших сеансів. Лікарі обов’язково призначають курс реабілітації та корегують звички людини. Це дає змогу не лише позбутися гострого болю в спині, але й якісно покращити стан усього опорно-рухового апарату.


Фото: Інститут вертебрології та реабілітації

Почніть вводити текст і натисніть Enter для пошуку

Top