Знову на старті: як почати кар’єру в новій сфері

Знову на старті: як почати кар'єру в новій сфері - 1 - изображение

Изображение Gerd Altmann с сайта Pixabay

Професійне вигорання та постійний стрес – головні причини, що змушують людей змінювати сферу діяльності. Якщо ви втомилися від своєї роботи і вже готові з нею попрощатися, варто ризикнути. П’ять порад від Woman допоможуть сформувати стратегію переходу в нову сферу і зробити перші кроки.

Знову на старті: як почати кар'єру в новій сфері - 2 - изображение

Изображение Gerd Altmann с сайта Pixabay

 1. Кар’єрні консультанти рекомендують – вирішивши змінити сферу діяльності, не варто поспішати. Кожен крок потрібно ретельно зважити і обдумати. Почніть з аналізу ситуації, що склалась. З’ясуйте, в чому першопричина вашого бажання змінити професію. Можливо, сталася якась подія або зміна оточення. Також дуже важливо зрозуміти ваше ставлення до сфери діяльності зараз. Може виявитися, що проблема не в професійній області, а в компанії, новому колективі чи керівникові. Задайте собі питання: якщо ви зміните компанію, ваше ставлення до роботи зміниться? Якщо ви відповідаєте «так», це говорить про те, що краще не поспішати зі зміною сфери діяльності, а просто змінити місце роботи. А от якщо ваша відповідь «ні», значить час профорієнтації прийшов.
 2. Вибираючи собі нову сферу діяльності, тверезо оцініть всі свої компетенції, знання і навички, які ви отримали на протязі своєї трудової діяльності. Це важливий бекграунд, який може бути вам корисний в майбутньому і стане базою в вашій новій професії.
  Знову на старті: як почати кар'єру в новій сфері - 3 - изображение

  Изображение Gerd Altmann с сайта Pixabay

 3. Займіться моніторингом ринку праці. Подивіться, в яку сферу ви могли б зайти без особливих проблем? HR-ри радять – для початку, спробуйте змінити сферу бізнесу, але залишитися на тій же посаді. А з часом можна змінити і посаду в новій сфері. Такі плавні переходи будуть для вас менш ризиковані, стресові, але більш ефективні.
 4. Якщо ж ви вже визначились зі сферою діяльності, починайте вивчати її. Відвідайте профільні конференції, форуми, семінари, пройдіть навчання, подивіться відео або почитайте книги по темі. Поговоріть з великою кількістю людей, що працюють в цій галузі, щоб дізнатися все про те, які підводні камені будуть чекати вас в майбутньому. Не соромтеся написати в соцмережах тим, хто вже працює в цікавій для вас сфері. Можна навіть попросити про платну консультацію, щоб оцінити вхідний поріг в нову професію і власні перспективи. Дізнайтеся про сам процес роботи у всіх деталях, про які не розкажуть ні в одному оголошенні. Наприклад, може з’ясуватися, що на роботі вам доведеться робити те, що ви просто ненавидете. В підсумку, якщо ваше бажання змінити роботу на нову тільки зміцніє – розкажіть своїм рідним, знайомим, друзям про своє рішення. Можливо, з їх допомогою ви отримаєте ту саму довгоочікувану пропозицію.
  Знову на старті: як почати кар'єру в новій сфері - 4 - изображение

  Изображение Gerd Altmann с сайта Pixabay

 5. Навіть якщо раніше ви були успішним керівником, а зараз хочете стати експертом в абсолютно новій сфері, швидше за все ви почнете з нуля. Будьте до цього морально готові. Не варто переживати через те, що за посаду спеціаліста вам доведеться конкурувати зі вчорашніми студентами. Ваша очевидна перевага в тому, що ви вже прекрасно знаєте, що таке дедлайн, дисципліна і субординація. Коли ви приходили на свою першу роботу, такого досвіду і набору якостей у вас не було. Трохи часу, сил і завзяття, і нові горизонти обов’язково вам підкоряться.

Євгенія Власенко


Почніть вводити текст і натисніть Enter для пошуку

Top