Фітнес-блогер Тетяна Федорищева: “Спорт – це не тільки про здоров’я і красу, це – про силу особистості”
Сьогодні Woman запрошує своїх читачок до сонячної Чорногорії. Саме тут живе героїня нашого інтерв’ю – фітнес-блогерка Тетяна Федорищева. Вона – авторка і ведуча ютуб-каналу про спорт TGYM. Щодня ця життєрадісна дівчина надихає майже півтора мільйона людей з усього світу братися за гантелі, присідати і створювати тіло своєї мрії. Ми поговорили з Тетяною про те, яким був її шлях до спорту, авторські марафони і, звісно ж, секрети ефективних тренувань. А ще – про спортивні уподобання чорногорців, мотивацію та плани на майбутнє.
Тетяно, я завжди із задоволенням дивлюся всі ваші відео. Мені подобається ваша щирість, усмішка і та радість, яка передається з кожним роликом. Дуже цікаво дізнатися більше про вас і про те, як з’явилася ідея створення ютуб-каналу TGYM. Яка його історія і як ви бачите його зростання і розвиток?
Дуже приємно, що мої відео передають саме позитивну енергетику. Ідея створення каналу з’явилася ще в далекому 2012 році. Тоді я була пухкенькою, закомплексованою дівчинкою, яка нещодавно закінчила школу, не змогла вступити в універ і пішла працювати офіціанткою. Тоді я тільки познайомилася зі своїм майбутнім чоловіком, і саме він надихнув мене на самовдосконалення. Я почала тренуватися вдома, ходити на танці, стежити за харчуванням і вивчати правильну техніку вправ. Мене настільки захопила ця ідея, що просто розпирало від бажання цим поділитися. Так і з’явився TGYM – YouTube-канал, який на сьогоднішній день налічує 1,5 мільйона передплатників, таких же, як я, які прагнуть стати кращими. Можна було б подумати, що за 8 років ведення фітнес-каналу ідей для відео стає все менше і менше, але я б сказала навпаки. Варіантів ефективних тренувань, смачних і корисних рецептів – море. Головне для мене, як блогера, регулярно знімати відео і намагатися стежити за якістю. А це зовсім не складно, коли робиш улюблену справу. Тому, я впевнена, TGYM стане більше ще не на один мільйон.
Зараз ви проводите онлайн-марафони схуднення. У чому унікальність вашої авторської програми?
Буквально нещодавно ми запустили вже 12-й за рахунком набір у наш марафон. Коли ми з чоловіком вирішили його створити, то уявити не могли такого ажіотажу. Річ у тім, що ми дуже серйозно підходимо до якості того, що робимо. Меню завжди складаємо максимально доступне, з простими в приготуванні рецептами, заготовками для економії часу і зручним списком продуктів на кожен тиждень. Всі рецепти перевірені мною особисто, і надалі стають улюбленими у марафонщиць. Усі тренування я завжди перевіряю на собі, щоб після виконання було відчуття “Дааа! Я відчула кожен м’яз!”. У нас завжди обмежені місця, оскільки в чаті, де ми надаємо повну підтримку, мотивацію і відповіді на всі запитання, нам дуже важливо приділити час кожному. Усі складові марафону, за повного дотримання всіх рекомендацій, призводять до приголомшливих результатів. А те, що за 12 хвилин у нас займають усі місця – показник того, що Марафон TGYM дійсно якісний продукт.
Якими частинами свого тіла найбільше незадоволені люди, які приходять до вас у програму?
У кожної дівчини, як то кажуть, свої примхи. Комусь не подобається жир на колінах, хтось хоче отримати “простір між стегнами”, а хтось хоче “кубики на животі”. Важливо не акцентувати увагу на недоліках (часом вигаданих), а дивитися на фігуру в цілому. Прагнути насамперед до здорового, підтягнутого тіла. Якщо працювати над усім тілом, то всі ці недоліки підуть самі собою, і ви не згадаєте про їхнє існування.
Перше тренування зазвичай дається нелегко. Як після першого разу не кинути розпочате і продовжити займатися? Чим мотивуєте підопічних?
Насамперед потрібно знайти вид активності, від якого ви будете дійсно отримувати задоволення. Далеко не всім подобається тягнути залізо в залі. Залежно від характеру, деяким дівчатам може підійти більш розслаблений тип тренувань, наприклад йога, пілатес, плавання. Якщо ви не посидюча, то можна спробувати функціональні тренування, бокс, танці. Вибравши “своє”, важливо скласти грамотний план занять. Існує правило 21 дня – коли ти виконуєш регулярно будь-яку дію, у підсумку вона стає звичкою. Так і з тренуваннями. А мотивація, як на мене – це насамперед ваше здоров’я і молодість.
Кажуть, що тренування, після якого нічого не болить, – марна трата часу, це правда?
Ні. На початку занять від того, що ваші м’язи не в тонусі й отримують нове, незвичне навантаження, дійсно може бути крепатура. Але з часом наше тіло і м’язи адаптуються до навантаження, біль від розриву м’язових тканин стає все меншим і меншим. Ми стаємо сильнішими, і це навантаження стає звичним для м’язів. Якщо після тренування немає крепатури, це зовсім не означає, що тренування було неефективним. Просто ви працюєте над витривалістю і тонусом. Все ж я раджу з деякою періодичністю дивувати м’язи (раз на 1-2 місяці) і змінювати трохи програму: додавати вагу або змінювати вправи.
Чи потрібно обмежувати себе в харчуванні? Як харчуєтеся ви?
Я за принцип 80% і 20%. Де 80% – це “чисті” продукти від яких мій організм отримує максимальну користь і 20% – улюблені ласощі “для душі”. Якщо у вас стоїть мета схуднути, то найважливіше – це створити дефіцит калорій. І зовсім не обов’язково відмовлятися від улюбленої піци чи морозива. Просто враховуйте такі смаколики в денній калорійності і буде вам струнка фігура без заморочок у голові.
Який найбільш вражаючий результат схуднення був у вашій тренерській практиці?
За 8 років ведення фітнес-каналу я отримую листи з подяками щодня. Як від дівчат, так і від хлопців. Хтось налагодив своє особисте життя, хтось вилікував серйозні захворювання, пов’язані з великою зайвою вагою, а хтось мотивується, дивлячись мої відео, і встає з інвалідного крісла. Від таких повідомлень мурашки по шкірі! Досі насилу усвідомлюю, що мої тренування на YouTube можуть чинити такий сильний вплив на людей.
Гортала ваш Instagram і побачила, що раніше ви брали участь у конкурсах фітнес-бікіні. Розкажіть про цей досвід?
Красиві дівчата з витонченою фігуркою в блискучому купальнику завжди привертали мою увагу. Тому, я звісно ж теж хотіла опинитися на сцені й відчути всю атмосферу. Моя підготовка проходила, коли ми жили в Америці, і за 6 місяців я прийшла в непогану форму. Мене захопив процес: важкі тренування, чіткий план харчування, вибір купальника, позування… Але вийшовши на сцену, я раптом зрозуміла, що конкурс передбачає, що тебе і твої фізичні дані оцінюють інші люди. Я ж працювала для себе, і свою оцінку отримала, дивлячись у дзеркало. Тому, це був чудовий досвід, і я рада, що вихід на сцену дав мені розуміння того, що кожен сам собі суддя.
Які якості виховали в собі завдяки спорту?
Дуже гарне запитання. Адже багато хто думає, що фітнес – це тільки про фізичний розвиток. Але ні. Коли ти щоразу, через “мені лінь” дотискаєш кожну вправу до кінця, коли ти можеш суворо перетримувати план тренувань і не кидати на півдорозі, починаючи з “понеділка” – це все виробляє жорсткий стрижень і силу волі. Спорт – це не тільки про здоров’я і красу – це про силу особистості.
Таня, ви українка, але зараз живете в Чорногорії, а саме в Будві. З якої причини переїхали жити в цю країну?
Мої підписники знають, що ми з чоловіком ще ті жаби-мандрівниці. Ми жили в Таїланді, Росії, Америці, повернулися в Україну, а зараз вирішили пожити в Чорногорії. Чи надовго? Не знаємо. Нам тут дуже сподобалося, коли ми були тут у відпустці: найчистіше море, гори, зелень, що ще потрібно?
Як, на ваш погляд, справи зі спортом у Чорногорії та Будві зокрема?
Напрочуд люди в Чорногорії дуже спортивні і, загалом, за статурою дуже потужні. А зростання! Іноді є відчуття, що гуляєш серед аватарів! Тут досить багато хороших залів, баскетбольних майданчиків (національний спорт), і, звісно, можна влаштувати піші походи в гори – ось це найкрутіша активність як для місцевих, так і для туристів.
Чи берете ви живі індивідуальні тренування в Будві? Де їх проводите? Чи є на них попит? Скільки коштує одне індивідуальне тренування?
Індивідуальних тренувань я ніколи не проводила і немає в планах. Кілька разів ми з моїми передплатниками влаштовували зустрічі і ось тоді ми проводили групові тренування. Було дуже круто і ми обов’язково повторимо. Як на мене, набагато більше користі я можу принести, знімаючи безкоштовні тренування на TGYM, і таким чином їх зможе повторити набагато більша кількість людей.
Чи є у вас подальший план розвитку? Можливо, якісь проєкти чи курси, які хотіли б створити або закінчити?
Оооой, планів завжди дуже багато, а ось часу і сил мало. Моя проблема в тому, що мені важко делегувати роботу. Мені важливо, щоб усе було зроблено якісно і вчасно. На даний момент, ми з чоловіком працюємо над оновленням інформації для Марафону TGYM, адже дуже важливо не стояти на місці. Ми постійно стежимо за новими дослідженнями у світі фітнесу та харчування, і всю цю інформацію, зрозумілою мовою, потрібно доносити до підписників. Є ще один проєкт, який мені сниться в найдрібніших деталях уже як півроку. І, сподіваюся, ми скоро візьмемося і за його реалізацію.
Ви стежите за спортивними акаунтами в Instagram? Хто вас надихає?
Я підписана на багатьох зарубіжних фітнес-блогерів. Дуже надихає якість їхньої зйомки, це мене підстьобує покращувати і свої відео. Так, я на цьому схиблена. Дуже подобається, що багато дівчат з фітнес-індустрії зараз транслюють адекватне ставлення до свого тіла, до харчування. Але, як і скрізь, потрібно не забувати про золоту середину. Завжди стежу тільки за тими, хто випромінює позитив: Whitney Simmons, Natacha Oceane, Linn Lowes.
Яка ваша місія у спорті, як вважаєте?
Довести, що тренування вдома можуть бути ефективними. Здебільшого дівчата і хлопці думають, що тренуючись удома, ти не зможеш привести себе в гарну форму: схуднути, підтягти сідниці, накачати прес… тобі обов’язково буде нудно. Вдома ж можна тільки присідати і качати прес. А ще, обов’язково потрібен інвентар і взагалі вдома мало місця і всі заважають! На моєму каналі акцент саме на заняття в домашніх умовах і нескінченна кількість ефективних тренувань доводять, що справа тільки у вашому бажанні.
Наприкінці нашої розмови, дайте, будь ласка, кілька порад тим, хто все ніяк не наважиться “подружитися” зі спортом?
Тут усе просто. Просто почніть! Можна нескінченно розмовляти про плюси фітнесу, як важливе для здоров’я правильне харчування, можна нескінченно вивчати правильну техніку присідань… Але. Якщо все це лише розмови без дії, ви так і залишитеся на місці. А час іде. З кожним “понеділком” буде все складніше і складніше подружитися зі спортом. Ви можете зробити вибір просто зараз, читаючи це інтерв’ю: продовжити безглуздо гортати Instagram годинку, а то й три. Або надіти кросівки і зробити крок уперед до фігури вашої мрії. Що ви оберете?
Євгенія Власенко