Оптимізм Шерон Стоун: “Долю не обирають – нам багато що дається з народження”

Оптимізм Шерон Стоун: Долю не обирають - нам багато що дається з народження - 1 - изображение

Цього року знаменитій голлівудській актрисі виповнилося 60. Її життя настільки неординарне, що могло б лягти в основу художнього роману чи кінофільму.

Дивлячись на Шерон Стоун, мимоволі виникає думка про те, що деяким людям судилося, тим чи іншим чином, стати знаменитими. Хто міг подумати, що дівчина, IQ якої дорівнює 150, що зустрічається у менш ніж 1,5% населення, прославиться завдяки виконанню головної ролі в еротичному трилері?

Народившись у провінційному містечку штату Пенсільванія, гарненька білява дівчинка не думала про кар’єру акторки або тим паче моделі. Як і будь-який підліток, Шерон із задоволенням дивилася кіно. Але істинною пристрастю для неї було вигадування власних історій, які часто публікувалися в шкільній газеті. Цікаво, що вже після того, як Шерон залишила університет заради кар’єри моделі та згодом стала актрисою, їй не раз довелося втілювати на екрані саме образи письменниць. А університет вона все-таки закінчила, займаючись онлайн і склавши іспити, яких бракує… у 57-річному віці! І в цьому немає нічого дивного. Ставши справжнім секс-символом 90-х, завдяки виконанню головної ролі в культовому фільмі “Основний інстинкт”, Шерон, як і личить розумній дівчині, з успіхом використовувала свою популярність не тільки на власне благо, а й на благо інших.

Про її здібності збирати гроші на благодійних вечірках ходять легенди. Одного разу в такий спосіб вона зібрала на Всесвітньому економічному форумі в Давосі ні багато ні мало – один мільйон доларів для купівлі сіток від москітів жителям Африки. І все це протягом п’яти хвилин. Щоправда, потім її дії зазнали чималої критики з боку UNICEF, але це анітрохи не зупинило її від подібних вчинків надалі. До того ж, якраз після цього випадку модний дім Christian Dior запросив 47-річну актрису представляти їхню компанію. Коли Шерон дізналася про це, то навіть засумнівалася в тому, що компанії відомо, скільки їй років. Тому вона запросила представника модного дому на зустріч у неофіційній обстановці, на яку прийшла без макіяжу. І все для того, щоб ні в кого не виникло сумнівів у тому, з ким вони мають справу. Скоріше за все, в цьому і полягає сутність Шерон – вона не боїться говорити те, що думає, бо вірить у себе і в те, чим займається.

Оптимізм Шерон Стоун: Долю не обирають - нам багато що дається з народження - 2 - изображение

Примітно, що свою кінокар’єру Шерон почала у самого Вуді Аллена у фільмі з доволі символічною назвою “Спогади про зоряний пил”, зігравши в ньому спокусливу білявку, що посилає повітряний поцілунок з вікна вагона. Саме цей образ запам’ятався багатьом і став асоціюватися з самою Шерон. А вже після успіху в “Основному інстинкті”, за Шерон Стоун офіційно закріпився імідж акторки, яка грає переважно сексапільних героїнь. Але зате яких!

Якщо її професійна кар’єра складалася цілком вдало, то цього не можна було сказати про її особисте життя. Здавалося, що після розлучення і кількох викиднів, одна з найпривабливіших жінок Голлівуду нарешті знайшла сімейне щастя з новим чоловіком і прийомним сином. Але біда прийшла звідти, звідки не чекали. У 2001 році, коли їй виповнилося лише 43 роки, акторка перенесла інсульт після розсічення хребетної артерії. Унаслідок чого вона частково втратила зір, слух і здатність нормально пересуватися. І навіть це було не все. У боротьбі за повернення до нормального життя вона несподівано для себе виявила, що втрачає сім’ю. І, головне, сина, якого чоловік вирішив відібрати, подавши при цьому на розлучення. Але на те, вона і Шерон Стоун, щоб не здаватися і вірити в себе. Коли лікарі попередили її, що після такого інсульту розраховувати на повне відновлення можна лише в одному випадку з 20, вона зрозуміла, що буде саме цим випадком. Повернувшись до повноцінного життя, вона самостійно усиновила ще двох хлопчиків і тепер вона мама трьох підлітків. Вона живе повнокровним життям і неймовірно щаслива від того, що їй продовжують надходити пропозиції про роботу, причому як від іменитих режисерів, так і від початківців. Нещодавно Шерон взяла участь у незвичному проєкті Стівена Содерберга “Мозаїка”, що існує у формі телесеріалу та у формі мобільного застосунку. Змінюються формати, а це означає, що життя не стоїть на місці. А разом із нею і Шерон.

Ми зустрілися з нею в залі лос-анджелівського готелю Four Seasons. У те, що Шерон Стоун 60, віриться насилу. В її зовнішності жіночність природним чином поєднується з юнацьким запалом. На ній розкльошена сіра сукня з атласного шовку від Аманда Наварра, її елегантно доповнює нитка великих чорних перлів, яка спускається у два ряди вздовж вирізу. Коротке платинове волосся відкриває її високе чоло. Але безсумнівно її найкращою прикрасою є сліпуча усмішка, яка миттєво підкорює співрозмовника. Одним словом, справжня голлівудська діва. На мій подив, Шерон в особистому спілкуванні виявляється дуже теплою і променистою людиною. Вона на рідкість відверта і з задоволенням ділиться своїми роздумами про зміни в поглядах, пов’язані з віком, про феміністський рух і необхідність відвертих розмов з дітьми, про примхи долі і про власний вибір. Розмовляючи з нею, не сумніваєшся ні на хвилину, що спілкування з людьми для неї в радість. І це притягує.

Про те, як життя в 60-річному віці відрізняється від життя в 40 років

Коли мені було 40, я не знала, що зустрівши людину, не можна сподіватися на те, що її можна змінити. І я не знала, що незалежно від того, наскільки ти гарна як дружина або наскільки ти гарний як чоловік, твій шлюб зовсім не обов’язково буде щасливим, а життя чудовим. Я не знала, що зі мною трапиться інсульт, який повністю змінить моє життя і ставлення до нього. Я навіть не уявляла, що я буду так вдячна за те, що мені виповнилося 60 років. Водночас я навіть не уявляла, наскільки це велика дата! Та що там у 40 – коли мені було ще 50, я з гордістю уявляла себе, мовляв, подивіться, адже я ще “ух!”(сміється). А зараз я просто приголомшена, правда. І вже якщо зовсім бути відвертою, то, звісно, я відчуваю свій вік. Для мене завжди був важливий мій зовнішній вигляд. Але інсульт повністю розставив усе на свої місця. Питання постало не про те, який я маю вигляд і чи зможу я отримати ролі, а про те, чи зможу я взагалі рухатися, чути, бачити. Тепер я знову можу працювати і заучувати по 30 сторінок тексту на день. Я рада тому, що можу виконувати свої батьківські обов’язки, адже у мене троє хлопчаків: 11, 12 і 17 років. Я шалено вдячна за те, що можу не тільки жити повноцінним життям, а й працювати, і ростити дітей.

Оптимізм Шерон Стоун: Долю не обирають - нам багато що дається з народження - 3 - изображение

Про важливість відвертої розмови з дітьми

Особисто я намагаюся часто розмовляти зі своїми дітьми “по душах”. Я завжди відверто відповідаю на їхні запитання, бо щиро вважаю, якщо вони їх ставлять, значить вони готові до того, щоб почути на них відповіді. Коли в розмові з моїм сімнадцятирічним сином виринає тема hook up, для мене дуже важливо з’ясувати в нього, що стоїть за цим поняттям. І якщо воно означає сексуальні стосунки на одну ніч, то для мене абсолютно очевидно, що наступного дня він як чоловік має зателефонувати дівчині і подякувати їй за той час, який вони провели разом. Не смс, ні. Зателефонувати й особисто поговорити з людиною. Неважливо, чи збираєшся ти з нею зустрічатися ще раз. Необхідний людський контакт. Я не соромлюся говорити з синами про необхідність використання презерватива. Я працювала з організацією, що допомагає хворим на СНІД, тому в мене немає жодних ілюзій щодо того, в якому віці підлітки стають сексуально активними. Діти мають бути попереджені, і це завдання насамперед батьків.

Про сучасний феміністський рух

Я вважаю феміністський рух необхідним і своєчасним. Як ми всі бачимо, проблем накопичилося безліч. Але мені здається, що жінкам зовсім не потрібно підходити до вирішення проблем так само, як це роблять чоловіки. Ми, жінки, не мислимо лінійно – ми мислимо об’ємно. Ми повніше охоплюємо проблему, хоча вирішити її таким чином і складніше. Ми мислимо не тільки чорно-білими категоріями – у них присутні відтінки. До того ж, ми здатні до багатозадачних дій: ми можемо одночасно варити суп, прасувати сорочку, годувати дітей, готувати їх до школи на наступний день і, розмовляючи з чоловіком, стежити за тим, щоб він не вдарився ні об що головою, під час того, як він займається лише однією справою. Ми багато чого можемо! Нам усім необхідна платформа для вільного обговорення проблем. Я дуже вдячна пресі за те, що вона надала жінкам таку платформу. Але з іншого боку, чи не краще було б перемістити такі обговорення до шкіл і в університети? Адже саме там найкраще просвіщати хлопців і дівчат про те, що правильно, а що – ні, надаючи при цьому всім можливість висловлювати свої думки без побоювання.

Оптимізм Шерон Стоун: Долю не обирають - нам багато що дається з народження - 4 - изображение

Про те, як бути зіркою

Слава подібна до яскравого світла, що падає на тебе. Іноді він є і висвітлює тебе, а іноді пропадає, як це було під час моєї хвороби. І це дуже легко відчути. Точно так само, як легко розрізнити світло від темряви. Я прекрасно пам’ятаю цей момент, коли на каннському фестивалі, перед прем’єрою “Основного інстинкту”, Пол Верховен супроводжував мене на червоній доріжці, а в натовпі раз у раз вигукували моє ім’я. Раптом Пол підштовхнув мене вперед, і всі захоплено вигукнули й зааплодували – у цю секунду я й відчула прорив до світла. І справа зовсім не в яскравих спалахах фотокамер(сміється). Але це ж світло може стати і надто яскравим, перебувати в ньому постійно не так вже й просто. Наприклад, коли я думаю про Тома Круза або Леонардо ді Капріо, то я навіть не уявляю, як вони витримують це світло. Він може бути руйнівним, і потрібні чималі сили, щоб у ньому вистояти.

Оптимізм Шерон Стоун: Долю не обирають - нам багато що дається з народження - 5 - изображение

Про прихильність долі та про значення власного вибору

Мені здається, що долю не обирають – нам багато що дається з народження. Водночас у нас усіх є свобода вибору, як саме ставитися до того, що нам дано. Коли ти знаменитий і за тебе починають робити багато речей, то дуже швидко можна втратити відчуття реальності. Це може проявитися навіть у таких дрібницях, як, наприклад, приклеювання марок. Одного разу я зрозуміла, що абсолютно пропустила той момент, коли марки стали самоклейними, і цей факт став для мене відкриттям. Пам’ятаю, якось оплачуючи покупки в супермаркеті, я простягнула кредитну картку касиру, і він повернув мені її назад, вказуючи на машинку переді мною. А я й гадки не мала, що з нею робити. Це дуже схоже на відчуття тих, хто виходить на свободу після довгого тюремного ув’язнення(сміється). Зате у мене є ім’я, до моєї думки прислухаються, а отже, я можу впливати на безліч людей і змінювати їхнє життя на краще. Це був мій вибір, і слава богу, що я його зробила. Адже він мені не дозволив зійти з розуму або стати нестерпною дівою. Добре, коли в тебе вистачає розуму для саморозвитку і тобі не загрожує перетворитися на принцесу на горошині.

Фото: HFPA

Лєна Бассе

 

 


Почніть вводити текст і натисніть Enter для пошуку

Top