Право на освіту в лікарнях: історії зірок

Право на освіту в лікарнях: історії зірок - 1 - изображение

Ви вже чули про школи при лікарнях? Проект «Право на освіту», який розпочала ведуча ТСН на 1+1 Наталя Мосейчук, звертає увага на гарячу проблему – майже у всіх дитячих лікарнях України немає шкіл, діти перебувають в ізоляції, не отримують якісної освіти, відстають за рівнем освіти від однолітків. Завдяки діяльності проекту вдалося відкрити інноваційний освітній простір у київському ОХМАТДИТі, школу у столичному опіковому центрі, та двішколи у Житомирі. Це гостра соціальна тема, яка заслуговує на те, щоб про неї дізнались.

Ексклюзивно для Woman Magazine в межах проекту «Право на освіту» зірки українського шоу-бізнесу поділилися історіями свого перебування в лікарнях в шкільні роки та розповіли, як відсутність шкільних занять відображається на психологічному стані маленьких пацієнтів.

Своїми історіями поділилися: Тарас Тополя, фронтмен популярного гурту «Антитіла», а також, Олексій Душка, телеведучий програми «Їмо за 100» на каналі 1+1.

Тарас Тополя:

Я отримав запалення легень, коли навчався у п’ятому класі. Довелось лягти у лікарню на довгих три тижні. Пам‘ятаю, що почувався дуже пригнічено, особливо, в перший тиждень перебування в лікарні. Згодом мені стало краще, я познайомився із сусідами по палаті і час став минати скоріше.  Пам‘ятаю, що вчитися мені не дуже кортіло в той момент. Але я розумів, що скоро доведеться повертатися до школи, до однокласників, які навчались весь цей час. Мені треба було наздогоняти шкільну програму дуже швидко. Завдяки тому, що моя мама була завучем у моїй школі я все ж таки виконував домашні завдання. Але це було важко, бо я пропускав шкільні заняття і не все розумів. 

Тому я підтримую ініціативу щодо впровадження шкіл в лікарнях, вважаю таку ідею доречною і корисною. Виконувати домашнє завдання – замало. Дитині потрібен тьютор, який пояснить, допоможе.

Право на освіту в лікарнях: історії зірок - 2 - изображение Право на освіту в лікарнях: історії зірок - 3 - изображение Право на освіту в лікарнях: історії зірок - 4 - изображение

Олексій Душка:

Напевно, мені дуже пощастило, ані мені, ані друзям, ані родичам не доводилось проводити в лікарнях більше, ніж декілька годин. Але пам’ятаю, як Андрій, друг мого однокласника, потрапив на лікування. Він перебував в лікарні близько трьох тижнів. Ми часто відбвідували Андрія та допомагали з уроками. Але мені важко навіть уявити, як тяжко було йому повертатись до школи, пропустивши стільки матеріалу. В школі важливий кожен день – діти отримують багато нової інформації. І просустивши щось, дуже складно потім наздогоняти.

Бажаю нікому не хворіти! Але це життя і в Україні є відділення, де діти перебувають на лікуванні місяцями, а то й роками. Тому краще не позбавляти їх права на освіту. Більше того, психологи запевняють, що такі заннятя відполікають дитину від хворобливих станів. А це в свою чергу позитивно вливає на процес одуження.

Право на освіту в лікарнях: історії зірок - 5 - изображение Право на освіту в лікарнях: історії зірок - 6 - изображение Право на освіту в лікарнях: історії зірок - 7 - изображение


Почніть вводити текст і натисніть Enter для пошуку

Top