Атака ХАМАС на Ізраїль, третій день: основні події

Атака ХАМАС на Ізраїль, третій день: основні події - 1 - изображение

У ніч і рано вранці понеділка ізраїльські військові та палестинські бойовики продовжили бойові дії. Ізраїльські військові заявили, що розпочали широкомасштабну атаку на об’єкти ХАМАС у секторі Газа.

Про початок операції повідомили як Армія оборони Ізраїлю, так і Військово-повітряні сили країни. Тим часом ХАМАС відновив ракетні обстріли Ізраїлю із сектору Газа. Принаймні три вибухи відбулися в Єрусалимі, також обстрілювалися Ашкелон і Ашдод. Ізраїль раніше заявив, що відновив контроль над населеними пунктами на півдні, захопленими бойовиками ХАМАС, але бойові дії ще тривають, оскільки на території країни все ще знаходяться палестинські екстремісти. Очікується, що найближчим часом у Газі розпочнеться наземна операція. На південь країни стягуються війська.

У відповідь на напад Ізраїль взяв до армії рекордну кількість резервістів – 300 тисяч чоловік, – і «переходить в наступ», заявив у понеділок офіційний представник ЦАХАЛ контр-адмірал Даніель Хагарі. Міністр оборони Ізраїлю Йоав Галлант заявив, що він віддав наказ про повну блокаду сектора Газа.

ХАМАС в ніч на понеділок наніс серію ракетних ударів по місту Ашкелон, яке знаходиться на південному заході Ізраїлю на узбережжі Середземного моря. За даними ізраїльських ЗМІ, деякі ракети потрапили в житлові будинки, інші були збиті ізраїльською системою ПРО «Залізний купол».

Усього, починаючи з суботи, із сектора Газа було випущено 3284 ракети (за даними ХАМАС – понад 5 тисяч).


Фото: Pexel


Почніть вводити текст і натисніть Enter для пошуку

Top