Євробачення-2022: де дивитися, сценічні костюми і плани в Турині

Євробачення-2022: де дивитися, сценічні костюми і плани в Турині - 1 - изображение

Участь у пісенному конкурсі Євробачення-2022 є важливим кроком для України під час війни.

Про це заявив голова правління Суспільного Мовлення Микола Чернотицький 28 квітня під час пресконференції представників Суспільного Мовлення, «Friends Production» та гурту «Kalush Orchestra» у медіацентрі «Україна» у Львові.

«Ми вважаємо, що представлення України на Євробаченні є важливою участю країни у європейському житті. Це також наше представлення. І гурт, який представляє країну, теж виконує важливу місію щодо популяризації України. Тож я сподіваюся, що вони таки виграють», — сказав голова правління Суспільного.

Окремо Микола Чернотицький зауважив, що у відповідь на заклик Суспільного Мовлення росію виключили зі складу учасників Євробачення.

Також голова правління Суспільного розповів, що конкурс транслюватиметься онлайн на телеканалі UA: КУЛЬТУРА та на діджитал-платформах Суспільного Мовлення.

Лідер гурту «Kalush Orchestra» Олег Псюк розкрив деталі сценічних костюмів учасників гурту на Євробаченні-2022.

«Панамка буде точно. Синьо-жовта символіка також буде. Костюми будуть відрізнятися на 50%», — поділився Олег Псюк.

Голова української делегації Оксана Скибінська також розповіла про підготовку до пісенного конкурсу та заходи, які відбуватимуться впродовж двох тижнів до Євробачення.

Євробачення-2022: де дивитися, сценічні костюми і плани в Турині - 2 - изображение

«У нас вже заплановано щонайменше дві пресконференції у Турині, 30 квітня і 4 травня, перед першим півфіналом. Далі будуть конференції після першого півфіналу та після великого фіналу 14 травня», — розповіла Скибінська.

Олексій Жембровський, режисер-постановник виступу України на Євробаченні (компанія «Friends Production»), розповів про те, як була вирішена дилема Євробачення щодо донесення політичного меседжу на конкурсі, що декларує поппозицію поза політикою.

«У діалозі з EBU з цим питанням ми зіткнулися кілька разів ще на етапі розробки номера, і вже кілька разів його переробили, обходячи протокольні моменти. Тому це питання вже вирішене і візуально виглядатиме достойно. Для режисера в першу чергу важливо не тільки візуалізувати твір, а й передати його енергію. Найкраще для нас — сила духу наших хлопців і сила енергії рідної землі. Тому всі візуальні ефекти, якими ми користуємось, будуть сфокусовані саме на цьому. У центрі уваги буде, звичайно, артист, який передає цю енергію, а візуальні ефекти вже намалюють цей орнамент української душі», — поділився Жембровський.

Відразу після пресконференції українська делегація вирушила до Турина. Для цієї поїздки Суспільне Мовлення отримало від державних органів спеціальний дозвіл на виїзд за кордон.

Уже 10 травня у першому півфіналі гурт «Kalush Orchestra» з піснею «Stefania» виступатиме під номером 6.

Зазначимо, що Kalush Orchestra нещодавно повернулися з промотуру до Євробачення-2022. Вони відвідали Ізраїль, Нідерланди, Іспанію та Польщу, де збирали кошти на допомогу Україні. Одразу після повернення в Україну музиканти поїхали в Ірпінь, де дали концерт просто неба.

Нагадаємо, Суспільне Мовлення, яке є членом Європейської мовної спілки, організовує і проводить відбір пісні та представника від України, а також забезпечує участь представника України у Міжнародному пісенному конкурсі «Євробачення-2022» в Італії. Цьогоріч у пісенному конкурсі візьмуть участь 40 країн.


Фото: Суспільне


Почніть вводити текст і натисніть Enter для пошуку

Top