Главная страница » Новости » «Страшно не вмерти – зламатися страшно»: Табаков записав пісню про Маріуполь і його захисників

«Страшно не вмерти — зламатися страшно»: Табаков записав пісню про Маріуполь і його захисників

«Страшно не вмерти - зламатися страшно»: Табаков записав пісню про Маріуполь і його захисників - 1 - изображение

Ще одну потужну пісенну прем’єру, створену за час повномасштабної війни Росії проти України, представляє відомий співак та композитор, переможець телепроектів «Шанс» і «Голос країни» Tabakov (Павло Табаков). Пісня «Наш Маріуполь» присвячена місту-герою і всім його незламним захисникам.

За добу після прем’єри лише у Фейсбуку цю потужну композицію прослухали понад мільйон користувачів мережі.

«Наш Маріуполь» — пісня про героїв, для яких найбільший страх — зламатися духом. «Наш Маріуполь, воля, як зброя, / Люди, як море, ці люди – герої! / Люди зі сталі, люди відважні, / Страшно не вмерти — зламатися страшно», — слова, у яких вся звитяга і весь біль українського народу.

«Наш Маріуполь» — не просто пісня. Кожне слово, кожна нота — як оголений нерв, — розповідає Tabakov. – Лірику створила поетеса Лідія Лазурко, з якою ми написали уже кілька десятків пісень. Маріуполь – місто-символ героїчної боротьби українського народу за волю своєї землі. Місто, яке російська армія не може взяти уже два місяці. Місто, яке стоятиме до переможного кінця. Місто, яке уже увійшло в історію України та світу. Місто Марії, якому уже зараз присвячують пісні».

«Страшно не вмерти - зламатися страшно»: Табаков записав пісню про Маріуполь і його захисників - 2 - изображение

Ідея пісні «Наш Маріуполь» з’явилася у «Міжнародному штабі гуманітарної допомоги українцям» у Львові під час спілкування з хлопцями-волонтерами, яким вдалося вибратися з блокадного Маріуполя. Одному з хлопців загрожувала смерть тільки за те, що у нього тіло вкрите патріотичними татуюваннями, інший розповідав про невимовні страждання людей, які залишилися без їжі, води, світла та можливості почути рідних… Найбільше вразила історія про 20-річного хлопця з Донеччини, який не пройшов фільтрацію, був примусово мобілізований до лав орків у підрозділ «одноднєвок» — людей без зброї, яких під дулами автоматів відправляють на поле бою — як приманку — для розкриття вогневих позицій українських захисників та перевірки місцевості на наявність вибухових приладів. Єдине, про що він просив цивільних, — це записати номер телефону і, коли появиться мобільний зв’язок, передзвонити мамі та сестрі в Одесу й передати їм, що він їх сильно любить і що не зрадив Україну.

Обкладинкою синглу «Наш Маріуполь» стала ілюстрація київської художниці Марії Лонюк, яка від початку війни створила десятки промовистих ілюстрацій на теми боротьби українців і злочинів росіян.


Фото: прес-служба співака

НАЧНИТЕ НАБОР И НАЖМИТЕ ВВОД ДЛЯ ПОИСКА

Top