Український CHORNOBYLDORF увійшов в ТОП-6 світових опер

опера CHORNOBYLDORF

Археологічна опера CHORNOBYLDORF українських композиторів Романа Григоріва та Іллі Разумейко увійшла в шістку найкращих опер та музично-театральних перформансів за версією світового конкурсу Music Theater Now.

Music Theatre Now – це конкурс, заснований Міжнародним Інститутом театру та Роттердамським оперним фестивалем, при підтримці провідних сучасних оперних фестивалів світу. Раз на три роки понад 500 новостворених вистав з більше ніж 50 країн розглядаються журі. В травні 2022 року в Роттердам переможці зможуть представити свою роботу організаторам міжнародних фестивалей з усіх континентів – від Буенос-Айреса до Шанхая та Сіднея. Також, у 2018 році композитори вже ставали фаворитами журі цього конкурсу: їх перша опера IYOV увійшла в ТОП-10 Music Theater Now сезонів 2015-2018.

Український CHORNOBYLDORF увійшов в ТОП-6 світових опер - 1 - изображение

«Чорнобильдорф дає вам приголомшливе та дивовижне, архаїчне та водночас сучасне художнє бачення того, яким може бути життя після апокаліпсису. Це справжнє видовище, яке поєднує в собі безліч ритуалів, візуальних зображень, рухів і звуків, які здаються знайомими, і водночас такими, які ви ніколи не переживали. Гравітаційна сила постановки затягує глядача у свій світ і водночас запрошує до індивідуальних рефлексій про стан нашого суспільства» – прокоментувало Журі.

Український CHORNOBYLDORF увійшов в ТОП-6 світових опер - 2 - изображение

Опера CHORNOBYLDORF була створена в 2020 році лабораторією сучасної опери Opera aperta, її прем’єра відбулась в кінці жовтня в Мистецькому Арсеналі, який виступив партнером проекту спільно з Українським культурним фондом та House of Europe.

Археологічна опера показує нащадків людства, що вижили після серії катастроф та опиняються у світі після смерті капіталізму, опери та філософії. Мандруючи поміж руїнами атомних станцій, закинутих церков, театрів та галерей, вони намагаються відтворити втрачену цивілізацію за допомогою археологічних перформансів-ритуалів. Символи та знаки, вчергове прочитані невірно, поступово розчиняються в білому шумі природи.

Композиторами, режисерами та драматургами опери є Роман Григорів та Ілля Разумейко. Хореографиня: Христина Слободянюк. Артистичний склад вистави поєднав таких артистів та перформерів як Марічка Штирбулова, Ігор Завгородній, Євген Баль, Марія Потапенко, Сусанна Карпенко та Олексій Заєць. Анна Кірш, Мар’яна Головко, Андрій Кошман, Руслан Кірш та Андрій Надольский. Особливі ролі у перформансі відіграють легендарний український поет Юрій Іздрик, та австрійська актриса Анн Беннент.

Український CHORNOBYLDORF увійшов в ТОП-6 світових опер - 3 - изображение

Продюсери: Ольга Дятел (агенція proto produkciia) та Георг Штекер (фестиваль Musiktheatertage WIEN).

До творчої групи археологічної опери також долучилися художниця Катерина Маркуш (створення костюмів та інсталяцій), знімальна група у складі операторів Дениса Мельника, Анни Сороколіт та звукорежисера Андрія Нідзельського, електронний музикант та композитор Георгій Потопальський, художниці по світлу Марія Волкова та Світлана Змєєва, художник Євгеній Баль, відеохудожник Дмитро Тентюк, звукорежисер В’ячеслав Соболєв, технічний директор Ярослав Корнієнко та помічник режисера Володимир Бурковець.

Український CHORNOBYLDORF увійшов в ТОП-6 світових опер - 4 - изображение


Фото: прес-служба


Почніть вводити текст і натисніть Enter для пошуку

Top