Телеведуча Марися Горобець: «Головний інсайт Евересту – наші можливості безмежні!»

Телеведуча Марися Горобець: «Головний інсайт Евересту – наші можливості безмежні!» - 1 - изображение

На Еверест без альпіністського досвіду? Якщо дуже захотіти, то неможливе стає можливим! Ми продовжуємо цикл публікацій про підкорення гірських вершин. І цього разу відома телеведуча розповідає про свій досвід підйому на Everest Base Camp (5364 м) та Айленд Пік (6189 м).

Щороку найвищу вершину планети Еверст (8849 м), або, як називають її місцеві – Джомолунгму, штурмують близько 500 альпіністів. Далеко не всі доходять до вершини. Та навіть якщо не підніматися на самий верх, побачити «дах світу» на власні очі – це вже незабутні враження на все життя. Підйоми у базові табори на шляху до вершини та на трекінгові піки навколо Евересту дають таку можливість.

Зокрема, вельми популярний Айленд Пік – вершина висотою 6189 м, розташована поміж восьмитисячників – Евереста та Лхотце. Вважається, що сходження сюди не відрізняється екстремальною технічною складністю, та все одно це справжня альпіністська експедиція. На подорожуючих чекає багато випробуваннь: просування по льодовику в зв’язках, сніг, «кішки» з льодорубами і, звісно ж, прояви гірської хвороби. Телеведуча і продюсерка Марися Горобець здійснила таку подорож навесні цього року. Вона розповіла Woman Magazine про цю надзвичайну експедицію.

Як виникла ваша любов до гір?

Коли світ закрився на локдаун, в мене з’явилися час і потреба у переосмисленні багатьох речей… Чим зайнятися, коли ти звик працювати на широку аудиторію, бачити живі емоції глядача, а тепер доводиться адаптуватися до ефірів онлайн? Що робити, коли ти об’їздив понад 75 країн світу, а тут тебе закривають у чотирьох стінах?

Моїм спасінням стали гори. Якось мені подзвонила Ірина (Ірина Галай – перша українка, яка підкорила Еверест, прим. ред.) і запросила зійти на Говерлу. Я одразу ж погодилась і запропонувала  їй провести відкрите інтерв’ю просто неба в рамках мого проекту – платформи елегантного нетворкінгу MGVC. Так вперше в історії найвищої маківки країни відбулося наше відверте інтерв’ю про гори! Тоді Ірина надихнула не лише мене, а, здається, кожну, хто була присутня на нашому GOVERLA VISION BRUNCH!

Телеведуча Марися Горобець: «Головний інсайт Евересту – наші можливості безмежні!» - 2 - изображение

Чи був у вас досвід гірських підйомів до Евересту?

Після Говерли (2061 м) в мене ще сталося «побачення» із Петросом (2020 м), також був хайкінг у швейцарських та італійських Альпах. Власне, це мій увесь досвід, альпінізмом там не віяло.

Як ви готувалися до подорожі на Еверест і до якої висоти зрештою піднялися?

Це, знову ж, була ініціатива Ірини Галай. Вона запропонувала мені зійти на Everest Base Camp (5364 м) та Айленд Пік (6189 м) – і я погодилась одразу, навіть не розібравшись до кінця, що й до чого. Принципово не дивилась нічого про Еверест – я просто знала, що мій шлях буде іншим. І не хотіла збивати себе з цілі. Так і сталося: це був найвизначніший трансформаційний трек в моєму житті!

До речі, вважається, що найважче дається сходження саме професійним спортсменам, айронменам. Я ж регулярно ходила пішки щоранку, а перед самою поїздкою пару разів сходила на скалодром , там мені стало трохи лячно. Та відступати вже було пізно: квитки Qatar Аirways до Непалу вже лежали на баулі!

Що було найважчим? А що – найлегшим?

Найлегшим було прийняти рішення: йду до базового табору! І найважчим – не відректися від своєї цілі, коли в момент штурму сама Ірина наказала мені спускатися вниз, бо мені було геть кепсько.

Телеведуча Марися Горобець: «Головний інсайт Евересту – наші можливості безмежні!» - 3 - изображение

Як вас змінив Еверест?

Усвідомлення того, що ти побував у підніжжя «даху світу» і подолав надзвичайний виклик, прийшло до мене лише з часом…Друзі кажуть, я змінилася. Найчастіше чую: «Після гір ти стала іншою, від тебе йде особлива енергетика!»

Я щаслива, що, незважаючи на всі труднощі, з мене не «полізли таргани». Значить, я таки світлий Горобець. А головний інсайт: наші можливості безмежні!

Ординарних людей на Евересті не буває. Хто з супутників чи інших туристів вразив вас найбільше?

Цікаво було спостерігати за трансформацією нашої команди – навіть гори показують твоє істинне обличчя. Мені закарбувалася зустріч із Олександром Абрамовим – героєм документального фільму «Ген висоти, або Як пройти на Еверест?», людиною, яка побувала на найвищій вершині світу 10 разів! Ми гостювали у них в таборі всього пару годин, та емоції, безстрашність, почуття гумору команди 7 Summits підкорили. Вразила відданість своїй справі шерпів: вони таки – найсильніша нація світу!

Ну а в тому, що Ірина Галай – найшаленіша богиня гір, я переконалась на власні очі! І те, що на час нашого інтерв’ю вона підкорила вже К2 (друга за висотою гірська вершина після Джомолунгми, прим. ред.) – ще одне тому підтвердження.

Телеведуча Марися Горобець: «Головний інсайт Евересту – наші можливості безмежні!» - 4 - изображение

Наскільки дискомфортними були побутові незручності?

Ой… ну, якщо лаконічно: було не просто! І це попри те, що виросла я в селі у бабусі, знаю, що таке відсутність гарячої води і туалет на вулиці. Також жила в свій час в племенах африканських зулусів та на острові Борнео з дикими ібанами. Та комфорт я все ж  люблю більше і холод терпіти не можу – але довелось! У цій експедиції я днів 10 жила виключно на garlic soup – більше нічого не могла їсти. Кажуть, часниковий суп – найкращий для акліматизації.

Телеведуча Марися Горобець: «Головний інсайт Евересту – наші можливості безмежні!» - 5 - изображение

В останні роки багато говорять про несправедливі умови праці для шерпів – з того, що ви побачили, яка з цим ситуація зараз?

Під час експедиції ми жили із шерпами в рівних умовах. Як вони живуть зазвичай, сказати не можу. Але однозначно ми для них були в радість, з огляду на те, що через карантин туристів не було в Непалі майже рік. Вони роблять те, що можуть і отримують за це адекватні гроші. Ба більше, тепер в кожного шерпа з нашої експедиції є вишиванка – Великдень ми зустріли усі разом за одним столом і заміряли бажання: «Миру всім»!

Телеведуча Марися Горобець: «Головний інсайт Евересту – наші можливості безмежні!» - 6 - изображение


Текст: Ольга Коваль

Фото: Назарій Кривошеєв


Почніть вводити текст і натисніть Enter для пошуку

Top