Українські зірки та українська історія: як пройшов допрем’єрний показ найочікуванішої історичної драми «Чорний ворон»

Українські зірки та українська історія: як пройшов допрем’єрний показ найочікуванішої історичної драми «Чорний ворон» - 1 - изображение

Уже 5 грудня фільм «Чорний ворон», знятий за однойменним романом Василя Шкляра, буде представлений у всіх великих кінотеатрах країни. 

Напередодні прем’єри фільму «Чорний ворон» канал «1+1» спільно з «Кіноманією» у київському кінотеатрі «Оскар» зібрав на допрем’єрний показ стрічки перших глядачів.  «Чорний ворон» відтворює одну зі сторінок української історії — боротьбу українських повстанців проти радянської влади у 1920-х роках. У центрі сюжету історія життя Івана на прізвисько Ворон, якому випала доля стати учасником повстанського руху часів Холодноярської республіки. Одвічна жага українців до волі не дає головному герою залишатись осторонь важливих подій, які розгортаються в його селі. Тому він відважно жертвує спокоєм та сімейним затишком і починає запеклу боротьбу за незалежність рідної землі, волю та майбутнє українців і власної родини.

Серед гостей, що прийшли підтримати команду проєкту та порівняти два різних прочитання історії про Чорного ворона, були зірки українського шоу-бізнесу та музиканти: гурти «Океан Ельзи» та«Скай», ведучі телеканалу «1+1»: Єгор Гордєєв, Соломія Вітвіцька, Богдан Юсіпчук, Святослав Гринчук, а також українські політики, серед яких Міністр культури, молоді та спорту УкраїниВолодимир Бородянський, заступник Міністра внутрішніх справ Анатолій Геращенко, та політикМикола Княжицький. На допрем’єрний показ фільму запросили майбутніх захисників України, студентів військових вузів.

На вході гостей зустрічали актори-холодноярці, які були вдягнені в автентичні костюми головних героїв фільму. Вони запитували у гостей пароль, який став одним з головних фраз стрічки –  «Воля України – або смерть!». Гості мали змогу поринути в атмосферу фільму, адже для декорування зали використали справжній реквізит, задіяний у стрічці. Серед вишуканої сучасної кухні, гості мали змогу посмакувати справжньої польової каші холодноярців.

Напередодні показу, генеральний продюсер фільму, почесний президент «1+1 медіа» Олександр Ткаченко розказав про своє бачення фільму та подякував команді, яка працювала над його створенням:

«Кажуть, що надія вмирає останньою. Я додам, що надія вмирає, якщо за неї не борються. Власне про це фільм. Я дуже вдячний усій знімальній групі, усім акторам, виконавцям і тим, хто брав участь у створенні цієї стрічки. Великий вам уклін. Ілюзія цього великого екрана полягає в тому, що він не передає усіх емоцій, які вкладали автори та всі, хто створювали цю стрічку. Та тільки вам судити про те, що ми змогли зробити. Цей фільм про те, що завдяки таким героям сталася ця країна. Слава Україні!»

Ведучою заходу стала Марічка Падалко, яка підкреслила символічну дату прем’єри фільму напередодні дня Збройних Сил України.

Режисер фільму Тарас Ткаченко зазначив, що стрічка має стати своєрідним прикладом для тих, хто сьогодні служить країні:

«Коли знімали фільм, ми розуміли, що зараз ці посили, ці приклади дуже потрібні людям.  Це кіно, яке повинно було прокреслити внутрішню межу в нас самих, і мені здається, воно це робить».

Стрічку транслювали одразу у кількох залах. Після фільму, гості аплодували команді проєкту стоячи, а потім дякували за емоції від перегляду режисерам та акторам особисто.

Про свої враження розказав і виконавець головної чоловічої ролі у фільміТарас Цимбалюк:

«Я кожну сцену дивився, і в мене просто прискорювалося серцебиття. Оскільки це мій перший повний метр, ще й така актуальна тема, про яку я знаю з дитинства, — це подія для всієї нашої сім’ї. Я вкотре відчуваю радість i водночас величезну відповідальність, яка лягла на мої плечі. Япереконуюся, яка класна команда взялася за все це: оператори,  режисери, художники…Грим, костюми – це бездоганна робота.».

А режисер Тарас Ткаченко після перегляду відмітив, що враження суперечливі, бо на прем’єрі тебе завжди хвалять, а це трохи насторожує: «Ти не знаєш, чи це правда, чи це просто хороші слова. Але я заглядаю людям в очі і бачу, що кіно триває після того, як вони його подивилися. Я бачу їхній погляд всередину – це добрий знак, це значить, що кіно їх зачепило, змушує їх думати і повільно осідає – значить воно бере за душу, і мені здається, воно знайде свою дорогу до глядача».

На жаль, Василь Шкляр цього дня був у відрядженні і не зміг відвідати допрем’єрний показ фільму, та його присутність на заході була закадровою, адже історичні коментарі у стрічці звучали голосом автора роману.

Стрічку створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно компанією “ТЕТ-Продакшн” на замовлення телеканалу “1+1”. «Чорний ворон» відтворює одну зі сторінок української історії — боротьбу українських повстанців проти радянської влади у 1920-х роках.

Головну роль у картині виконає молодий український актор Тарас Цимбалюк, відомий глядачам телеканалу «1+1» за роботою у серіалах «Центральна лікарня» та «Село на мільйон». Для перших планів було залучено майже 30 акторів. Окрім Тараса Цимбалюка, ролі у стрічці виконають популярні українські актори Павло Москаль, Андрій Мостренко, Ксенія Данилова, Даніїл Мірешкін, Зоряна Марченко, Наталя Сумська та інші.

Одним з головних героїв картини також став ворон на ім’я Фрейд, на його рахунку вже шість повнометражних фільмів.

Дистрибуцію фільму здійснює «Кіноманія».


Почніть вводити текст і натисніть Enter для пошуку

Top