Як пройшла Music Conference Ukraine на Atlas Weekend?

12-14 липня відбулася Music Conference Ukraine у партнерстві з найбільшим фестивалем у Східній Європі Atlas Weekend. За 3 дні всі бажаючі могли познайомитися зі специфікою музичної індустрії, проговорити хвилюючі теми, обмінятися досвідом і познайомитися відразу з кількома десятками потенційних партнерів з усього світу.

Так, в цей раз на конференції було близько трьох десятків закордонних експертів не тільки з Європи, але й з далеких ринків Канади, Індії або Японії. Тому неспроста першою дискусійної панеллю, яка відкрила Music Conference Ukraine, стала тема «Бізнес-івенти в музичній сфері».

У світі щотижня проходять галузеві зустрічі фахівців з усього світу. Частина з них сфокусована тільки на промоутерському бізнесі, як-то ILMC, частина робить акцент на IT, інноваціях і крос-секторальному співробітництву, як-то Midem, інші ж відкриті для всіх бажаючих і висвітлюють загальні проблеми різних секторів музики. Саме там фахівці знайомляться, знаходять партнерів для співпраці і будують плани на майбутнє. Все-таки музика — це дуже «людська індустрія» і там завжди цінується не те, що ти знаєш, а хто знає тебе.

У зв’язку з цим пролунав досить цікавий інсайт від Сергія Малецького (концертна агенція H2D) про те, як один з його контактів зміг «здобути» особисту зустріч з Річардом Бренсоном (засновником корпорації Virgin Group). Треба розуміти, що хвилина часу такої людини коштує вкрай дорого і він не зустрічається з усіма бажаючими. Так ось, на одній з конференцій, де виступав Річард, знайомий Сергія грунтовно підготувався і міг поставити запитання з залу не тільки щодо виступу, але і більш особистого характеру: «Містер Бренсон, підкажіть, який урок вашого батька Едварда Джеймса Бренсона ви пам’ятаєте до сих пір?» Тільки завдяки такій мінімальній гугл-підготовці і маленькому гачку з повною згадкою імені батька, Річард виділив цю людину в залі і попросив свого помічника запросити його на спільну вечерю. Саме з таких маленьких нюансів складаються знайомства і будується перший «плацдарм» для міжнародного промо і турів.

Крім того, на Music Conference Ukraine пройшла традиційна нетворкінг-сесія, де всі бажаючі змогли по 5 хвилин поспілкуватися з кожним закордонним експертом в форматі speed-dating, щоб налагодити «той найперший контакт». Відбувся пітчинг своїх музичних проектів, де 6 фіналістів змагалися за грошовий приз на розвиток своєї кар’єри, а переможця оцінювали відразу 3 закордонних експерти. Відбувся словесний батл гурту YUKO, які ділилися секретами написання своїх пісень і звідки вони черпають натхнення. Спеціаліст з авторського права Юлія Іськова готувала молодих музикантів до розуміння азів своїх прав і можливості правильно захищати свою музику онлайн. Юліяна Ілієва розповідала про можливості Apple Music для музикантів, Любов Кевхаян (Believe Digital) і Давід Балі з угорського експортного офісу підсумовували свій досвід роботи із стрімінговимі сервісами, а Егле Гедмінайте з Литви поділилася секретами міжнародного промо.

Особливе місце на конференції зайняла тема «Жінки в музиці», яка була організована за партнерства з British Council Ukraine. Так, Аніка Янковські (паблішерка з Німеччини), Наталія Якаб (організаторка угорських фестивалів), Анна Грейс (журналістка IQ Magazine в Британії), Христина Остін (представниця лондонського офісу однієї з найбільших агенцій талантів United Talent Agency) і Людмила Цимбал (ГО «УААСП») ділилися своїми історіями про те, як вони потрапили в музичний світ, які складнощі в них виникають через гендерне питання і чому дослідження показують, що дівчата досі представлені в меншості майже у всіх секторах музичної індустрії. На завершення вечору відбулась презентація Катерини Кравчук про гендерне дослідження «Британської ради» культурних та креативних індустрій в Україні на сусідніх країнах, яке тільки підтвердило актуальність більш глибокого вивчення цього питання.

Конференція закінчилась, але робота Music Conference Ukraine продовжується. За новими можливостями для музикантів можна слідкувати на сторінці ініціативи або на офіційному сайті.