Розпочалися зйомки повнометражної стрічки «Віддана» за мотивами бестселера Софії Андрухович «Фелікс Австрія»

Розпочалися зйомки повнометражної стрічки «Віддана» за мотивами бестселера Софії Андрухович «Фелікс Австрія» - 1 - изображение

Прем’єра стрічки запланована на початок 2020 року.

У Києві розпочалися зйомки повнометражної романтично-фантазійної стрічки «Віддана» режисерки Христини Сиволап. Сюжет фільму заснований на відомому романі Софії Андрухович «Фелікс Австрія», що став лауреатом багатьох літературних премій та був перекладений шістьма мовами. Виробництвом стрічки займається FILM.UA Production за підтримки Уряду України та Міністерства культури України.

Події фільму розгортаються у Станіславі (нині Івано-Франківськ) кінця XIX – початку ХХ століття, коли місто було частиною Австро-Угорської імперії. На тлі Прекрасної епохи розгортається історія двох молодих жінок, служниці Стефанії і панянки Аделі, чиї долі переплелися в нерозривному зв’язку любові, ревнощів, подвійних смислів та таємниць .

«Насамперед, цей фільм про стосунки. Про складний, химерний та дуже чуттєвий світ, у якому існують Стефанія, Аделя та її чоловік Петро, – ділиться своїми думками Маріанна Янушевич, яка виконує у фільмі роль Стефанії. – Історія відбувається майже сторіччя тому, проте порушує досі актуальні для нас питання: кохання, ревнощі, дружба, турбота про близьких, особистісна незалежність та самоідентифікація – усе це прямо-таки вирує на сторінках сценарію. І я сподіваюся, що це буде прекрасний фільм, який побачать якомога більше глядачів».

Перший знімальний день «Відданої» пройшов на студії FILM.UA у павільйоні №2. Спеціально для фільму постановники створили декорації старовинного маєтку, де мешкають головні герої – Стефа, Аделя та Петро. Павільйонні зйомки першого блоку продовжаться до кінця квітня.

Розпочалися зйомки повнометражної стрічки «Віддана» за мотивами бестселера Софії Андрухович «Фелікс Австрія» - 2 - изображение

«Я дуже щаслива, – розповідає режисерка «Відданої» Христина Сиволап. – Бо на цей момент ми довго чекали. До сьогодні історія існувала лише у нашій уяві, максимум – у розкадровках, тобто не була матеріалізованою. А сьогодні з фантазії вона перейшла у вимір реальності. Нарешті ми можемо не просто уявити Стефу у кімнаті, а побачити на власні очі живу актрису в гримі й костюмі на фоні конкретної локації. Можливо, у цьому і криється магія кіно».

Знімальний процес триватиме до кінця весни. Окрім павільйонних сцен, також заплановані натурні зйомки у Чернівцях та під Києвом. За словами продюсерки фільму Надії Зайончковської, команда витратила на девелопмент проекту більше двох років. «Це був непростий і довгий шлях, довший ніж у звичайних проектах. Бо наш проект – незвичайний. Він потребував чимало часу, досліджень, постійних пошуків, а ще – супер потужної команди, яка була спроможна прийти до того творчого рішення, яке ви сьогодні бачите. І такі продюсерські зусилля зазвичай передують початку зйомок. Тому зараз я з великою радістю передаю місце у керма творчій групі, та починаю думати про позиціювання, маркетинг, промо та все те, що відбуватиметься, коли фільм буде готовий».

Після першої відзнятої сцени відбулась церемонія розбиття тарілки. У цей момент до творчої групи на майданчику долучилась Вероніка Ясінська, директорка кінопрокатної компанії Вольга Україна, офіційного дистрибутора стрічки в Україні. «Ми дуже вибіркові щодо прокату українського кіно, але коли нам запропонували долучитись до проекту, ми погодились не вагаючись. Тому що це зрозуміла історія. Зрозуміла глядачу, і зрозуміла нам, як прокатникам. Ми чітко бачимо цільову аудиторію фільму. До того ж, сама історія дуже цікава і колоритна. До сьогодні про ту епоху взагалі не існувало українських фільмів такого вражаючого масштабу, й у цьому сенсі нам завжди хочеться бути першими. Першими, хто відкриє таку історію для українського глядача. Тим паче, працювати з лідерами цього ринку, якими є FILM.UA, – для нас честь».

Розпочалися зйомки повнометражної стрічки «Віддана» за мотивами бестселера Софії Андрухович «Фелікс Австрія» - 3 - изображение

Ще до початку знімального блоку, наприкінці березня був презентований перший тизер стрічки. Менше ніж за місяць промо-кампанія тизера охопила більше мільйона користувачів соціальних мереж. Він також потрапив до активної ротації в українських кінотеатрах, де, за словами дистрибутора, був переглянутий понад 150 тисяч разів. Перший офіційний тизер повнометражної драми «Віддана можна подивитися на офіційних сторінках проекту наYouTube, Facebook та Instagram.

Нагадаємо, головні ролі у фільмі виконають Маріанна Янушевич, Алеся Романова та Роман Луцький.

Роман «Фелікс Австрія» Софії Андрухович, виданий «Видавництвом Старого Лева», у 2014 році  став переможцем всеукраїнської премії «Книга року ВВС», а також отримав особливу відзнаку «Форму видавців» у Львові та премію «ЛітАкцент року».

Стежити за новинами проекту можна на його сторінках у Facebook та Instagram.

Синопсис: Історія починається в Станіславові у другій половині 19 століття. Доктор Анґер втрачає в пожежі дружину, але вдається врятувати двох дівчат – рідну доньку Аделю і доньку хатніх робітників Стефанію. У момент розпачу доктор вирішує виховувати їх разом.

Минає 25 років. Дівчата виросли і так само нерозлучні, хоча Аделя тепер заміжня. Стефа ж веде господарство, втамовуючи свою пристрасть у кулінарії. Та вони досі не розуміють, хто вони одна одній: сестри та подруги, чи служниця та господиня. У калейдоскопі любові та ревнощів, подвійних смислів та таємниць грань між реальністю і вигадкою остаточно зникає. Красиві наряди, вишукані страви та безкінечні шпацери… Що ж станеться, коли ілюзія почне розвіюватися, а замість неї вималюється реальність?

Почніть вводити текст і натисніть Enter для пошуку

Top